Doprovodné akce 2017

Otevření malé expozice faráře Františka Dobiáše - v sobotu 8.4. od 14,00 hod.                     V evangelickém kostele otevření malé expozice práce u sboru faráře Františka Dobiáše. Jeho hrdinství za 2. svět. války. Jeho vzpomínky i fotografie.

Anny a Aničky do TIC ZDARMA 29. - 30.7. - do interaktivní zóny, na Stezku rytíře Rubína i na Stezku po obci. 

Loučení s turistickou sezónou 21.10. - společná vstupenka, věž, evangelický kostel a Stezka rytíře Rubína s odměnami. Pro zájemce interaktivní zóna života předků.

Doprovodné akce 2016

Otevření trasy Razítkové hry Mikroregionu Čáslavsko - v sobotu 2. 4. od 9,00 hod. Sraz v Čáslavi na náměstí u Infocentra (vedle radnice). Trasa měří cca 20 km. Vede přes Koudelov, Zbyslav, Starkoč, Bílé Podolí do Semtěše. Na Hrací kartu sbíráte razítka a odpovídáte na otázky. Odměny po splnění podmínek obdržíte u nás v TIC.

Oživený kostel - v sobotu 14. 5. od 16,00 hod. proběhne v kostele komentovaná prohlídka, vyhlášení soutěže "O nejzajímavější obrázek či fotografii kostela", koncert smyčcového tělesa z Pardubic Corvus Quartet a další překvapení. Výstava soutěžních obrázků.                           Děkujeme sponzorům: Sady Bílé Podolí a obec Semtěš.                                                    Dále panu starostovi Semtěše a panu PadDr. Ivu Jansovi za výběr soutěžních obrázků.

V kategorii 6 - 10 let se na 1. místě umístil Míša Brož                                                                    na 2. místě Honza Hudec                                                                                                               na 3. místě Lenka Adamcová                                                                                                       na 4. místě  Míša Přeučilová, Jára Teplý, Kristýnka Hudcová, Pepa Dušek.

V kategorii 11 - 15 let se na 1. místě umístil Tomáš Němec                                                          na 2. místě Kuba Brož                                                                                                                      na 3. místě Andrea Hudcová                                                                                                           nesoutěžně jsme ocenili obrázky dodané po soutěži a to od Sáry Charvátové, Báry Březinové, a od Dana Vobruby.

Video z programu https://www.youtube.com/watch?v=Ab1b3UXXoCk                    

Do Semtěše nejen za rytířem Brtníkem - v sobotu 10.9. se můžete v rámci EHD přijít pobavit do Semtěše. Od 13,00 - 17,00 hod. přivítá Vás rytíř Brtník s překvapením pro prvních 10 malých návštěvníků a dále je připravena Cesta za pokladem, komentovaná prohlídka kostela, interaktivní zóna života předků, Stezka rytíře Rubína okolo obce s úkoly. Společná vstupenka i do kostela. Na závěr všichni obdrží odměny! Během programi či po programu můžete navštívit gotickou věž - dominantu obce!

Doprovodné akce 2015

Cyklovýlet po trase razítkové hry rytíře Časlava 8.5. -  v  pátek 8. května 2015 se z Čáslavi od vlakového nádraží vypravila skupina cyklistů po trase tzv. Razítkové hry rytíře Časlava Mikroregionu Čáslavsko. Vyplňovali se Pracovní listy a sbírali razítka. Trasa měří cca 25 km a povede do starobylé obce Semtěš. Mezi zastávky patří např. památník popraveného parašutisty, památkově chráněná přírodní zajímavost, kostely či vyhlídková věž – zbytek tvrze. Nakonec si vyzkoušíte různé činnosti života předků, kteří v okolí pobývali. Těšit se můžete i na další překvapení.

Nejen Stezka rytíře Rubína 9.5. -  sejdeme se ve 13,00 hod. v Semtěši před Obecním úřadem. Čeká nás upravená Stezka rytíře Rubína po historických místech okolo obce. Stezka má 5 zastavení a na každém se dozvíte zajímavosti. Součástí vstupenky je také Pracovní list, na který je po vyplnění a odevzdání možnost získat odměnu. Stezka měří cca 3 km, je částečně sjízdná na kole (v některých úsecích nutné kolo tlačit), možno i s kočárkem. Po návratu nás čeká interaktivní zóna života předků, kde si vyzkoušíme některé činnosti jejich každodenního života (drcení obilí, runové písmo, psaní husím brkem, středověké hry, zbraně a zbroj atd.) a nakonec návštěva vyhlídkové věže – pozůstatku tvrze.

Příběhy ze života a smrt Mistra Jana Husa 4.7. - navázání na tradici Oslav z doby 1.republiky, ukázky ze života v Kostnici, průvod, bitva, doprovodný program pro malé i velké: dobová kapela, loutkové divadlo, kouzlení s dravci, dětský koutek - středověké hry, malování, kvíz "Znáte husitské zbraně?" atd..

Oživená věž na sv. Václava 28.9. - jak vypadal život na tvrzi i v podhradí za středověku? To se dozvíte z několika ukázek..

Doprovodné akce 2014

Keltský den a otevření Stezky rytíře Rubína 28.6.  - od 10,30 hod. slavnostní otevření turistické Stezky po historických místech okolo Semtěše s komentovanou vycházkou. Od 13,00 hod. ukázky života Keltů s dílnami pro děti i dospělé. Umíte vyrobit mouku? Jak se plete na karetce? Kolik ulovíte ryb? Jací jste podle keltského horoskopu? Umíte runové písmo? Vytvoříte misku válečkovou metodou? A další překvapení. Na závěr hod polenem.

Stezku s námi otevíral herec pan Jan Vlasák. Děkujeme.

Husitská bitva 23.8. - na hřišti u restaurace Na Riviéře, od 13,00 průvod po obci, navazuje divadlo pro děti, žonglér, katovské řemeslo, od 16,00 bitva, ukázky výcviku dravců, turnaj ve střelbě lukem a kuší

Na sv. Václava 28.9. - POUZE TENTO DEN OŽIVENÁ VĚŽ - staré fotografie, historie obce. Společná vstupenka na věž a do TIC.

Bramborový den a Drakiáda - neděle 19.10. od 14,00 hod. na hřišti v Semtěši, soutěž o nejchutnější bramborák (příprava doma) a nejhezčího draka

Doprovodné akce 2013

Středověký den 5.7. - v 10,00 a 13,00 a 15,00 hod. dobové tance, souboje, ukázky zbraní a zbroje, katovské řemeslo, komentované prohlídky věže. Vyzkoušíte práci pregéře, výrobu svíček ze včelích  plátů a další.

Bramborový den a Drakiáda 12.10. - od 14,00 hod. na hřišti, zahájení soutěže v přípravě o nejchutnější bramborový salát. Drakiáda o nejhezčího doma vyrobeného draka. Ochutnávka jídel z brambor.

Vstupenka: jídlo z brambor na ochutnávku nebo 30,-Kč/ osobu.